Pręty żebrowane
Podstawą istnienia branży budowlanej są mocne i wytrzymałe pręty żebrowane, których używa się do umacniania konstrukcji betonowych. Dzięki ich zastosowaniu budynki mogą trwać latami bez uszkodzeń. Pręty żebrowane wykonane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Wybór tego materiału sprawia, że są odporne na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych, nawet wilgoci.
Właściwości prętów żebrowanych
Pręty żebrowane to jedne z najpopularniejszych w budownictwie typy prętów zbrojeniowych. Są często wykorzystywane do umacniania konstrukcji betonowych. Między typami prętów występują znaczące różnice, które należy wziąć pod uwagę, planując inwestycję. Niektóre rodzaje służą do wspierania elementów budowlanych niższej jakości. Choć gładkie modele są użyteczne i przydatne w wielu sytuacjach, to pręty żebrowane są znacznie bardziej wytrzymałe. Fakturowane stalowe elementy cenione są także za swoją sztywność i odporność. Dodatkowo, zastosowanie wyraźnego żebrowania na powierzchni zwiększa przyczepność do betonu, zapewniając jeszcze lepsze wzmocnienie. Pręty żebrowane skutecznie i efektywnie wzmacniają strukturę budynku na tyle, że stosowane są nawet w miejscach, gdzie występuje wysokie zagrożenie trzęsieniami ziemi.
Funkcjonalna siatka zbrojeniowa
Inny sposób wykorzystania prętów żebrowanych, który jest często stosowany w budownictwie, to tworzenie siatki zbrojeniowej. Polega to na zespawaniu ze sobą prętów, które następnie zalewa się betonem. Dzięki zastosowaniu solidnych prętów żebrowanych konstrukcja jest bardzo trwała. Zazwyczaj stosuje się ją jako zbrojenie posadzki. Wykorzystana w takim charakterze siatka gwarantuje wytrzymałe oparcie.
Jak bezpiecznie przechowywać pręty żebrowane?
Kupując materiały hutnicze, warto wziąć pod uwagę ich składowanie. Choć nasze pręty żebrowane są zabezpieczone antykorozyjnie, nie należy niepotrzebnie narażać je na działanie negatywnych warunków atmosferycznych. W związku z tym zakupionych elementów stalowych nie można przechowywać na mokrym podłożu, takim jak kałuże czy błoto. Zalecane jest użycie palet, które zapewnią prętom żebrowanym izolację od podłoża. Nie należy także przykrywać materiałów plandeką lub folią. Powodem jest to, że pod przykryciem może zbierać się para wodna. Odpowiednie składowanie elementów hutniczych sprawi, że będzie można cieszyć się ich najlepszymi cechami przez długie lata.